W 2003 roku, w 31 tygodniu ciąży, podczas kontrolnego badania usłyszeliśmy zdanie, które zmieniło nasze życie: „płód ma poszerzone komory mózgowe, musimy wykluczyć, bądź potwierdzić wodogłowie”. Wodogłowie – brak wiedzy na ten temat i niczym nie potwierdzone negatywne wyobrażenia były dla nas przerażające. Wyobrażenia o nieznanej przyszłości.... Marzenia, które przestały mieć znaczenie... Wartości, które zmieniły hierarchię. Kompleksowe badania w klinice, tylko potwierdziły wstępną diagnozę. I tak zaczęła się walka o życie Błażeja.

Błażej choruje na mózgowe porażenie dziecięce – niedowład czterokończynowy połowiczny, wodogłowie – które jest pierwotną przyczyną niepełnosprawności oraz padaczkę lekooporną – której objawy pojawiły się w 2006 roku.

Od pierwszego miesiąca życia Błażej był rehabilitowany metodą Vojty. Po ukończeniu roczku, włączyliśmy rehabilitację metodą NDT Bobath. Dzisiaj Błażej jest rehabilitowany różnymi metodami, które mają usprawnić funkcjonowanie Błażeja i przeciwdziałać silnemu napięciu, które jest nieodzowną cechą charakteryzującą niepełnosprawność Błażeja. Rozwój psychoruchowy Błażeja przebiega ze znacznym opóźnieniem - Błażej nie siedzi samodzielnie, nie chodzi, nie mówi...

1% podatku to wartość, która pomaga  nam kontynuować kosztowną i systematyczną rehabilitację Błażeja, która na stałe wpisała się w tygodniowy plan, miesięczny i roczny.

Po latach zrozumieliśmy, że nie zwalczymy wszystkich skutków niepełnosprawności Bałżeja. Prawdopodobnie nigdy nie stanie, nie będzie siedział, nie zrobi samodzielnie kroku. Nie spoczniemy jednak! Będziemy dbać o lepszą jakość jego życia, jego codzienne funkcjonowanie. Nadal wierzymy, a raczej wiemy na pewno(!), że rehabilitacja przyczynia się do lepszego komfortu życia Błażeja!

Jeśli odczują Państwo potrzebę, by wesprzeć finansowo proces rehabilitacji naszego syna Błażka, to mozna to zrobić na dwa sposoby: 

 

Jeśli odczują Państwo potrzebę by wesprzeć finansowo proces rehabilitacji naszego synka Błażka, to mozna to zrobić na dwa sposoby: 

 

Najprostszy sposób - to przekazanie 1% swojego podatku dla Błażeja - wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać KRS 0000 186 434 i koniecznie podać cel szczegółowy: 35/C Błażej Cieleszyński,

 

drugi sposób to przelew bankowy:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "SŁONECZKO"

Stawnica 33, 77-400 ZŁOTÓW
Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo Oddział w Złotowie nr konta
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 w tytule "na leczenie dziecka Błażeja Cieleszyńskiego"  

 

Dziękujemy Rodzice Błażeja :^)

 


 
Tu można pobrać kod HTML do banerów:

 Mały baner 

www.blazejek.com


 http://www.blazejek.com">
  src="http://www.blazejek.com/b2.jpg" alt="www.blazejek.com"
 title="Zapraszam" width="104" height="40" />
 Duży baner 

 

www.blazejek.com http://www.blazejek.com">
  src="http://www.blazejek.com/b1.jpg" alt="www.blazejek.com"
 title="Zapraszam" width="470" height="62" />
 


 Wdzięczni za każdą pomoc
Rodzice :^)

 

 

Site by: este.biz